Závod

22. 08. 2021

Žaltice

Pohár ČR

pořadatel:
AK Velešín

V Žalticích se dařilo favoritům

Hned čtyři z pěti vítězů úvodního závodu v Olšanech dokázali zvítězit i ve 2. kole Mistrovství České republiky. V jižních Čechách, kam se na sobotní závod sjelo úctyhodných sto jezdců, kralovali Stanislav Červený v kategorii M1, Matyáš Zvířecí v M2, Jan Španěl v M3 a Tomáš Bodinek v M4. Tito závodníci si tak mohou s předstihem zajistit mistrovský titul v půli září v Ústí nad Orlicí. Složitější cestu k titulu bude mít vítěz z Olšan v kategorii M5 Zbyněk Švajda, který si na jihu Čech připsal třetí místo a v průběžném pořadí ho přeskočil sobotní vítěz Lukáš Hynek z SLK Teamu Albrechtice.

Jak bylo řečeno, závodu se zúčastnilo neuvěřitelných sto jezdců. Takový počet minikárové závody dlouho nepamatují. Potvrdila se tím oblíbenost žaltického víkendu, který láme rekordy dlouhodobě. Potěšující zprávou pro budoucnost minikár jistě je, že v kategorii nejmladších závodníků startovala celá pětina z celkového počtu. Mistrovský seriál je ve své polovině. Pokračovat bude 18. září ve východních Čechách a zakončen by měl být o týden později v Libři.

Nedělní závod, který se jel jako 2. kolo českého poháru, poznamenal vydatný déšť, který zkrápěl žaltickou trať už od prvního ranního tréninku. Tato pro řadu závodníků nepříjemná skutečnost byla umocněna tím, že systém závodu byl označen písmenem C, což znamená, že se všechny tři závodní jízdy započítávají do celkového výsledku. Jezdec tak nemá prostor na chybu, jako tomu je v obvyklejším systému B. Přestože v průběhu dne trať postupně osychala, náročné slalomové úseky byly pro mnohé tvrdým oříškem. Nejlépe si s tratí poradili v kategorii M1 Petr Melša, v M2 Tomáš Čapek, v M3 Adam Středa (všichni Mladá Boleslav), v M4 suverén Tomáš Bodinek a v M5 Petr Zvířecí z Libře.

Pohár České republiky má ve svém kalendáři naplánováno více závodů než české mistrovství, a tak nelze ještě předpovídat, kdo nakonec zvedne nad hlavu trofej pro celkového vítěze. Seriál bude pokračovat v následujících dvou týdnech v Polici nad Metují a Litoměřicích.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek