Závod

25. 09. 2022

Zábřeh - Nemile

Pohár ČR

pořadatel:
MK Hlubočky

V Zábřehu byla zakončena letošní sezona

25. 9. 2022

Dvěma pohárovými závody byla zakončena letošní sezona. Závodníci se sjeli na trať v obci Nemile nedaleko moravského Zábřehu, kam se minikáry vrátily po dlouhých patnácti letech. A návrat to byl vskutku ve velkém stylu. Současný pořadatelský tým, pro který bylo organizování závodů novinkou, se úkolu zhostil více než dobře a víkendové klání si tak od mnohých účastníků po právu vysloužilo neoficiální titul závod roku.

V Nemili se bojovalo o konečné pořadí v Poháru České republiky. V některých kategoriích už bylo o celkovém vítězi rozhodnuto, v jiných se rozhodovalo až nyní. Pojďme se podívat, jak to všechno dopadlo. O předních příčkách v kategorii M1 bylo jasno už dříve a tak nemoc, která Adamu Mičíkovi znemožnila na Moravě závodit, nemusela celkového vítěze tolik trápit. Dvě vítězství v Nemili Stanislavu Červenému upevnila druhé místo celkově a rovněž o víkendu nestartující Petr Melša je v konečném pořadí třetí. Jeho mladší bráška Adam měl včera a dnes upřímnou radost ze dvou třetích míst, dvě druhá místa oslavil Vojtěch Švajda.

Kategorie M2 měla letos svého suveréna v osobě Tomáše Čapka, který si připsal dvě další vítězství. Na nejvyšších příčkách Poháru ho doplňují dnes třetí a celkově druhý Jan Melša a celkově třetí, oba dny na stupních vítězů stojící Tomáš Bohačík. Sobotní druhé místo Elišky Švajdové bylo pro tuto mladou závodnici dorovnáním letošního nejlepšího umístění. V "trojkách" byli na děleném prvním místě dva jezdci, velešínský René Juda a libeřský Jindřich Kalousek. Celkové prvenství nakonec díky dvěma vítězstvím ukořistil jihočeský závodník. Kalousek se tak musí spokojit s druhým místem, když v oba závodní dny vystoupal na třetí stupínek. V sobotu i neděli ho porazila v Nemili skvěle jezdící Tereza Čapková, které však ani tyto výkony nestačily na konečné třetí místo o víkendu nestartujícího mistra republiky Adama Zvířecího.

Pro sobotní vítězství a stvrzení prvenství celkového si z Valašska přijel rovněž novopečený mistr republiky Jan Španěl, závodící v kategorii M4. Druhá místa v sobotu, neděli i celkově patří Janu Judovi. Třetí v konečném pořadí skončil nestartující Adam Středa. Na třetích místech v jednotlivých závodech se vystřídali František Blažíček a Tomáš Dvořáček. Při absenci Španěla ovládl nedělní závod Vojtěch Podlipský, který si tak na závěr sezony připsal své první letošní vítězství.

V kategorii M5 patřila druhá polovina sezony suverénně Lukáši Hynkovi. Mistr České republiky vyhrál oba víkendové závody a nad hlavu zvedne i pohár pro vítěze seriálu. Velká poklona patří ovšem i Tomáši Bodinkovi. Jezdec, který je nováčkem v nejvyšší kategorii a který zazářil i v seriálu republikovém šampionátu, šlapal celkovému vítězi na paty a po dvou druhých místech skončil druhý i celkově. Po nedělním závodě bylo znát jeho zklamání, že nedosáhl na první vítězství mezi dospělými, z něj se však rychle oklepal a může vyhlížet příští sezonu, ve které bude právem považován za favorita. Celkově třetí se umístil Hynkův týmový kolega Stanislav Syrový, který na bednu vystoupal i dnes. Včera pak třetí místo vybojoval Martin Středa.

Máme za sebou povedenou sezonu plnou krásných závodů, velkých pořadatelských návratů v podobě Českého Krumlova a Zábřehu, dramatických sportovních soubojů i přátelské atmosféry, která je pro minikárovou komunitu typická. Těšíme se na sezonu 2023.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek