Závod

12. 06. 2022

Těrlicko - Hradiště

Pohár ČR

pořadatel:
Minikáry SKM Havířov

Český pohár pokračoval v Těrlicku

12. 6. 2022

Po včerejším závodě Evropského poháru pokračoval dnes na trati v Těrlicku pohár národní. Jednalo se o jeho šesté kolo. Klání ve Slezsku se zúčastnila rovná padesátka jezdců. V některých kategoriích absence jezdců z popředí průběžného pořadí způsobila zajímavé promíchání tabulky.

Kategorii M1 i dnes s přehledem ovládl mladoboleslavský Adam Mičík, který prakticky neměl konkurenci a druhého Stanislava Syrového z Albrechtic, jako i třetího Juraje Kalanku ze Žiliny porazil s obrovským náskokem. Díky tomu poodskočil svým pronásledovatelům v průběžném pořadí, kteří dnes v Těrlicku chyběli a upevnil si tak vedení v poháru. Velmi podobně je na tom také Tomáš Čapek v kategorii M2. Ten dnešním vítězstvím navýšil svůj náskok na čele pořadí ještě výrazněji. Na stupních vítězů ho dnes doplnili včerejší vítěz Tomáš Bohačík a Matej Oberta. Ten jakožto jezdec se slovenskou licencí body do českého poháru nesbírá a tak se na průběžné třetí místo posunul dnes čtvrtý Jan Jagrik.

Spokojený musí být René Juda. Včerejším vítězstvím v kategorii M3 si zajistil celkové prvenství v Evropském poháru, dnes první příčku zopakoval a o pět bodů tak ukrojil z náskoku dnes druhého Jindřicha Kalouska, který včera nestartoval. Třetí a čtvrté místo obsadili opět slovenští závodníci, konkrétně Michal Oberta, resp. Dávid Belička a tak i páté místo přineslo Tereze Čapkové dvacet jeden bod, za pomyslnou třetí pozici, kterou si tím pádem udržela i v průběžném pořadí.

Tím nadále stoupá i rožnovský Jan Španěl v kategorii M4. Dnes si připsal druhé pohárové vítězství v řadě, celkově třetí v sezoně a poskočil už na průběžné třetí místo. Včerejší vítěz Jan Juda se dnes musel spokojit s druhým místem, které mu patří i celkově a Adam Středa i přes dnešní umístění na nejnižším pódiovém stupni drží stále průběžné vedení seriálu.

Nejdramatičtější situace je v kategorii M5. Po šesti odjetých závodech máme pět různých vítězů. Tím dnešním se stal Lukáš Hynek z Albrechtic. Při absenci dosavadního lídra Petra Zvířecího se tak Hynek dostal do čela poháru. Nahoru se dere i jeho týmový kolega, dnes druhý Stanislav Syrový, i třetí Martin Středa. Bodové rozdíly jsou ale velmi malé a pořadí na špičce se tak zcela jistě bude ještě mnohokrát měnit.

Třeba už příští víkend, během kterého se jedou hned dva pohárové závody v Libři u Prahy. Těmi také skončí první, velmi intenzivní část letošní sezony, během níž se za třicet sedm dní odjede na českém území neuvěřitelných dvanáct závodů. Pak čeká závodníky zasloužená letní přestávka.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek