Závod

11. 06. 2022

Těrlicko - Hradiště

Evropský pohár

pořadatel:
Minikáry SKM Havířov

René Juda vítězem Evropského poháru

11. 6. 2022

V Těrlicku bylo dnes odjeto druhé kolo Evropského poháru. Třídílný seriál má tak za sebou svou moravskou část, po které už mohlo být jisté, kdo se stane letošním celkovým vítězem. Rozhodlo se ovšem zatím jen v jediné kategorii. A to v kategorii M3, kterou ovládl René Juda z Velešína. O ostatních čtyřech držitelích poháru se rozhodne příští týden.

René Juda navázal na květnové vítězství z Olšan a může tak slavit. Na stupních vítězů ho doplnila druhá Tereza Čapková a třetí Slovák Michal Oberta ze Strečna, který si oproti prvnímu závodu vyměnil pozice se svým krajenem Dávidem Beličkou za Žiliny. Oba jezdce tak čeká dramatický boj o celkové umístění, který bude nejspíš umocněn očekávanou absencí lépe postavených závodníků ve třetím kole.

V kategorii nejmenších, M1, zvítězil stále se zlepšující Adam Mičík, který tak předstihl dnes chybějícího Stanislava Červeného. Šance na dobré umístění se i díky této absenci zvedla pro druhého, téměř domácího, Stanislava Syrového z Albrechtic a třetího českokrumlovského Kryštofa Cepáka, pro nějž jsou to první životní stupně vítězů. V M2 o pět setin sekundy na součtu dvou jízd vyhrál a průběžným pořadím zamíchal Tomáš Bohačík z Hluboček. Druhé místo patří opět mladoboleslavskému Tomáši Čapkovi a body za třetí pozici si připisuje Matej Oberta ze Strečna.

Velký double dnes slaví rodina Judových. A to proto, že v M4 vyhrál starší z obou bratrů, Jan. Ten byl v květnu v Olšanech druhý a tak zatím nemá jistotu celkového vítězství. Přesto bude určitě na jih Čech odjíždět spokojen. Vítěz prvního kola, Adam Středa byl dnes druhý a na stupních oba mladíky doplnil jihomoravský František Blažíček. Situace se poměrně zamotala i v dospělé kategorii M5. Vítěz prvního závodu Petr Uhlíř dnes obsadil pozici těsně pod stupni vítězů a pustil před sebe jednak vítězného Stanislava Syrového, který se tak dostal do čela pořadí poháru a také dva dravé mladíky. Na druhém místě dnes skončil nováček mezi dospělými, loňský mistr M4 Tomáš Bodinek z Hluboček a třetí pozici obsadil Marek Charvát z Velešína.

Zítra program v Těrlicku pokračuje šestým kolem Poháru České republiky. Vyvrcholení poháru Evropského přijde na řadu příští týden v Nitře. V Čechách se bohužel ve stejném termínu jede závod českého poháru a tak budeme zvědaví, kdo z jezdců zvolí jakou destinaci.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek