Závod

04. 09. 2022

Police nad Metují

Pohár ČR

pořadatel:
AK Police nad Metují

V Polici nad Metují se bojovalo o pohárové body

6. 9. 2022

Dětem sice skončily prázdniny, ale sezona závodů minikár pokračuje dál. Na šest desítek nejen dětských závodníků se sjelo do Police nad Metují zabojovat o body do Poháru České republiky ve dvou víkendových závodech. V některých kategoriích mohly výsledky napovědět, kdo získá letošní celkové prvenství v této dlouhé soutěži. 

Do Broumovského výběžku, na trať v krásné přírodě pod vrchem Klůček, se vypravili závodníci v různém rozpoložení. Například mladoboleslavský jezdec Tomáš Čapek přijížděl jako novopečený mistr České republiky v kategorii M2. Po závodech v Litoměřicích získal tento mladý talent také jistotu, že ani v pohárové soutěži ho letos již nikdo nepředstihne. Svou závodní pohodu potvrdil v obou víkendových závodech, kdy si se svými soupeři poradil i když nutno podotknout, že mu zdatně šlapali na paty Jan Melša a Tomáš Bohačík. První jmenovaný v sobotu a druhý v neděli ukořistili druhé místo. Stabilitu výkonu prokázala Eliška Švajdová, která oba dva dny doplnila chlapce na stupních vítězů.

V nejmladší kategorii M1 letos poháru vládne trojice Stanislav Červený, který obhajuje loňské vítězství, Adam Mičík a Petr Melša. Jen jednou za třináct dosavadních pohárových závodů se dokázal na stupně vítězů postavit někdo jiný než jezdci z této trojice. Místa na bedně si rozdělili i v Polici, přičemž v sobotu bral vítězství Červený a v neděli Mičík, který tak dále vede průběžné pořadí. Nicméně pouze o deset bodů, a tak bude muset ve zbytku sezony ještě tvrdě bojovat.

Těsná je situace také v kategorii M3, kde i po polickém víkendu dělí prvního Jindřicha Kalouska od druhého Reného Judy pouhé čtyři body. Velešínský jezdec však do východních Čech neodcestoval a šetřil síly na závěrečné boje. Kalousek bral "jen" druhé a třetí místo, které se mu vzhledem k počtu započítávaných devíti závodů škrtlo. Oba jezdci tak zůstali takříkajíc na svém, ale bodově se k nim přiblížil Adam Zvířecí. Ten v posledních týdnech nabírá skvělou formu, včetně tohoto víkendu vyhrál tři závody v řadě a poskočil na průběžné třetí místo.

Dobrou formu v průběhu celé sezony si drží také rožnovský Jan Španěl. V sobotu zvítězil a navzdory nepovedenému nedělnímu závodu si drží na čele poháru poměrně velký náskok. K jistotě celkového prvenství potřebuje udělat ještě malý krůček, který by ovšem měl zvládnout. Druhé letošní vítězství si v neděli připsal František Blažíček z jižní Moravy. Na stupních vítězů se během víkendu objevili také Jan Juda, Adam Středa a Tomáš Dvořáček.

Vyrovnané zůstává pořadí také v nejstarší kategorii M5. Díky dvěma jednotlivým druhým místům se na druhé průběžné dostal Tomáš Bodinek z Hluboček, nováček mezi dospělými a úřadující republikový šampion z kategorie M4. Vítězství se podařilo vybojovat Stanislavu Syrovému z Albrechtic a Martinu Středovi z Mladé Boleslavi. Třetí místa obsadili Jan Šimůnek a hlavně Petr Zvířecí, který se tak vyhoupl do čela průběžného pořadí.

Jak vidno, boje o přední pohárová umístění budou ve zbytku sezony ještě nelítostné. Před námi jsou poslední tři kola. Jedno se pojede v Ústí nad Orlicí a vše bude završeno dvěma závody v Zábřehu na Moravě. Příští víkend mají minikáry na českém území přestávku, ale mnoho závodníků jistě zavítá do slovenského Rohožníku.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek