Závod

28. 08. 2021

Police nad Metují

Pohár ČR

pořadatel:
AK Police nad Metují

V Polici nad Metují pokračoval český pohár

Dvěma závody pokračoval o víkendu Pohár České republiky ve slalomu minikár. Do Police nad Metujítentokrát neodcestovalo tolik závodníků, kolik se představilo v úvodních podnicích letošní sezony. Navině možná bylo i nevlídné počasí, které oba závodní dny provázelo. Ve hře ovšem byly cenné body, atak se vyplatilo do východních Čech vyrazit.

Výsledkově povedený víkend prožil mladoboleslavský Stanislav Červený, který se díky dvěma suverénním vítězstvím dostal do průběžného vedení v kategorii M1. Stal se tak závodníkem, kterývévodí oběma republikovým seriálům. V podobné situaci je i jeho týmový kolega Tomáš Čapek, kterýv M2 rovněž vyhrál oba polické závody a ujal se průběžného vedení v poháru. Boleslavskou radost podtrhly i dva úspěchy v kategorii M3. Sobotní závod ovládla Anežka Slavíková, nedělní pak Adam Středa, který tak navázal na vítězství ze Žaltic.

Kategorie M4 v letošní sezoně nepoznala jiného vítěze než Tomáš Bodinka z Hluboček. Suverénní závodník konkurenci doslova přejel i na východě Čech a o jeho celkovém vítězství pochybuje asi už jen málokdo. Daleko zamotanější je situace v kategorii M5. Sobotní závod vyhrál Antonín Bohačík z Hluboček, který tak vybojoval své vůbec první vítězství na českém území v dospělé kategorii. V neděli se z vítězství radoval mladoboleslavský Martin Středa. Nicméně vedoucím jezdcem poháru je po tomto víkendu jeho kolega ze středočeského klubu Petr Melša, který se v letošní sezoně dostal již třikrát na stupně vítězů.

Pohár bude pokračovat za týden na tratích u Litoměřic a přehoupne se tak do své druhé poloviny.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek