Závod

22. 05. 2022

Olšany

Evropský pohár

pořadatel:
Minikáry Olšany

V Olšanech odstartoval Evropský pohár

22. 5. 2022

Bezmála osmdesát závodníků se dnes sjelo do Olšan u Vyškova na první kolo Evropského poháru. Minikáristé z České republiky a Slovenska okusili tuto soutěž po dvouleté přestávce způsobené pandemií covidu. Kromě poměrně silného větru, který občas mírně komplikoval stabilitu slalomových bójek, čekalo na účastníky slunečné počasí.

Před závodem visely otazníky nad tím, jak bude vypadat srovnání výkonů českých a slovenských jezdců, jejichž poslední vzájemné zápolení bylo již staršího data a někteří se doposud na trati ještě neutkali. Jednalo se zejména o závodníky nejmladší kategorie M1. V ní se za silnou mladoboleslavskou trojici Stanislav Červený, Adam Mičík a Petr Melša, která obsadila pozice na stupních vítězů, zařadil čtvrtý Michal Piroha ze Strečna. V M2 zvítězil vamberský Jan Melša před mladoboleslavským Tomášem Čapkem, přičemž oba jezdci předváděli dechberoucí výkony. Dramatičnost jejich souboje dokazuje výsledný rozdíl dvanácti setin sekundy na součtu dvou jízd. Na stupních vítězů je doplnila Čapkova klubová kolegyně Adéla Píšová. Kategorii M3 ovládl René Jůda z Velešína, druhá skončila Tereza Čapková z Mladé Boleslavi a třetí příčka putuje na Slovensko zásluhou tamního úřadujícího mistra Dávida Beličky. V slaběji obsazené kategorii M4 zvítězil mladoboleslavský Adam Středa před velešínským Janem Jůdou a Berenikou Švajdovou z Mimoně. Nejvyšší příčka v nejstarší kategorii M5 patří rychnovskému Petru Uhlířovi. Za ním se seřadili jezdci Albrechtic, úřadující český šampion Lukáš Hynek se Stanislavem Syrovým.

Evropský pohár bude pokračovat za tři týdny, v sobotu 11. června závodem v Těrlicku. Zakončen pak bude o týden později v Nitře.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek