Závod

15. 08. 2021

Olšany

Pohár ČR

pořadatel:
Minikáry Olšany

Odstartovala nová minikárová sezóna

Po nezvykle dlouhé pauze odstartovala o uplynulém víkendu dvěma závody v Olšanech nová sezona ve slalomu minikár. Do jihomoravské obce nedaleko Rousínova se sjeli závodníci z celé republiky, aby se v sobotním klání utkali o body do Mistrovství České republiky. Na startu se objevili i všichni obhájci titulů z loňského roku. Z nich se nejvíc dařilo Tomáši Bodinkovi v kategorii M4, který svým vítězstvím navázal na suverénní výkony z loňska a nenechal nikoho na pochybách, že je nejžhavějším kandidátem na zisk mistrovského titulu i v letošní sezoně. Ve dvou nejmladších kategoriích se dařilo středočeským závodníkům, když v kategorii M1 zvítězil šestiletý Stanislav Červený z mladoboleslavského klubu a v M2 Matyáš Zvířecí z Libře. V kategorii M3 určené pro chlapce a dívky do 16 let vyhrál a skvělý výkon předvedl rožnovský Jan Španěl. V nejstarší kategorii M5 pak oslavil triumf velezkušený Zbyněk Švajda z Mimoně.


Nedělní závod se jel jako 1. kolo Poháru České republiky. Svá prvenství ze soboty v něm zopakovali závodníci ve všech kategoriích s výjimkou M1, kde si vítězství na domácí trati vychutnala Ema Zonková. Seriál bude pokračovat již příští neděli v jihočeských Žalticích a pak by měl mít na programu dalších osm závodů. Pohárovému klání na Českokrumlovsku bude v sobotu předcházet i 2. kolo Mistrovství České republiky.


Sezona poznamenaná pandemií nemoci covid-19 začala zhruba o tři měsíce později oproti původnímu plánu. Proto teď půjdou závody za sebou v rychlém sledu. Mistrovství České republiky zavítá dále do Ústí nad Orlicí a Libře, které doplní čistě pohárové víkendy v Polici nad Metují, Litoměřicích a Mladé Boleslavi.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek