Závod

05. 09. 2021

Hlinná

Pohár ČR

pořadatel:
KM Litoměřice

Pohár se přehoupl do své druhé poloviny

Minikáristé se přesunuli do severních Čech. Na tratích nad Litoměřicemi na ně čekalo daleko příznivější počasí, než si závodníci pamatují z minulého týdne v Polici nad Metují. Babí léto se představilo v celé své kráse, a tak nic nebránilo bojům o další body do Poháru České republiky. Ten se tímto závodním víkendem dostal do své druhé poloviny.

Na skvělé výkony z minulého týdne navázal v kategorii M1 Stanislav Červený z mladoboleslavského klubu. Stejně jako na východě Čech i v Litoměřicích zvítězil v obou závodech a upevnil si tak vedoucí pozici v čele celkového pořadí. Už jen málo mu zbývá k jistotě zisku pohárového prvenství. Na Litoměřice bude jistě rád vzpomínat i Matyáš Zvířecí reprezentující klub z Libře. V kategorii M2 rovněž vyhrál oba závodní dny a přeskočil v průběžném pořadí Tomáše Čapka, který startoval jen v neděli a vybojoval druhé místo.

Z Litoměřic odjížděla spokojená mladoboleslavská Petra Stará. Ta zvítězila v sobotním závodě v Hlinné, na nejprudší trati, na které se v současnosti závodí. K tomu přidala třetí místo v neděli. V Mentaurově, kde se druhý závod víkendu jel, vyhrál její týmový kolega Adam Středa a připsal si tak již třetí letošní pohárové vítězství a nadále vévodí průběžnému pořadí kategorie M3

Závodní pauzu si o tomto víkendu vybral dosud suverénní Tomáš Bodinek v kategorii M4, z čehož měl největší radost další jihomoravský jezdec František Blažíček. Vybojoval dvě cenná vítězství a dostal se do čela průběžného pořadí. Tímto zůstal boj o celkové vítězství nadále otevřen, přestože Bodinek zůstává největším favoritem.

Velmi těsná situace zůstává na čele průběžného pořadí kategorie M5. V ní měl obrovskou motivaci mimo jiných v domácím prostředí závodící Luděk Pospíchal. Ve vítězství svou snahu přetavil v Hlinné, v neděli se musel spokojit s pátým místem. Své první pohárové závody v letošní sezoně absolvoval Radek Černý z TORA Minikár Teamu Doksy, který se doposud zúčastňoval pouze mistrovských závodů. A byl to z jeho pohledu povedený víkend. Sobotní třetí místo korunoval těsným vítězstvím v nedělním Mentaurově. Zbyňka Švajdu porazil o pouhou setinu sekundy na součtu dvou jízd.

Nejen Pohár České republiky, ale i celá sezona je již za svou polovinou. Před námi jsou zbývající tři víkendy, které slibují rozuzlení a skvělé souboje o celková umístění. Příští týden minikáristé zavítají do okolí Mladé Boleslavi. Sedmé a osmé dějství poháru se odehraje na tratích v Dolním Cetně a Plužné.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek