Závod

26. 09. 2021

Libeř

Pohár ČR

pořadatel:
Minikáry Libeř

Sezona 2021 skončila

Dvěma závody byla zakončena letošní sezona slalomových minikár. Poslední zastávkou byla středočeská obec Libeř, ve které byla na programu finálová kola Mistrovství a Poháru České republiky. O letošních mistrech bylo rozhodnuto už po předchozím víkendu v Ústí nad Orlicí, a tak v sobotním libeřském klání šlo především o umístění na dalších příčkách. Ve dvou nejmladších kategoriích zkompletovali svými vítězstvími stoprocentní mistrovskou bilanci mladoboleslavský Stanislav Červený a domácí Matyáš Zvířecí a potvrdili tak svou letošní dominanci.

V kategorii M3 zazářila Petra Stará z Mladé Boleslavi, čímž si zajistila celkovou třetí příčku. Čtvrtou příčku v celkovém pořadí pak vyneslo jejímu klubovému kolegovi Filipu Nevosadovi vítězství v kategorii M4. Zisk titulu v kategorii M5 potvrdil vítězstvím ve finálovém závodě Lukáš Hynek z Albrechtic.

O vítězích Poháru České republiky bylo z velké většiny rovněž rozhodnuto již před libeřským víkendem. Přesto bylo o co bojovat i v neděli. Na konec září až nevídaně teplé počasí provázelo závodníky v jejich posledním letošním závodě, ve kterém opět zvítězili ve skvělé formě jezdící Stanislav Červený a Matyáš Zvířecí. Druhý jmenovaný tak definitivně ztvrdil své celkové vítězství i v druhém republikovém seriálu. V kategorii M3 si již čtvrté letošní pohárové vítězství připsal mistr republiky Jan Španěl z Rožnova pod Radhoštěm. V M4 triumfoval při absenci suveréna Tomáše Bodinka Španělův rožnovský kolega Martin Nevlud.

Nejzamotanější situace byla před posledním závodem v nejvyšší kategorii M5. Alespoň teoretickou šanci na zisk poháru mělo ještě šest jezdců. V Libři ovšem zvítězil závodník mimo tuto šestici. Na severní Moravu si vítězství odvezl Stanislav Syrový z Albrechtic. Přes čtvrté místo v závodě uhájil celkové vedení Martin Středa z Mladé Boleslavi, jehož náskok na druhého Zbyňka Švajdu se ztenčil na pouhé čtyři body, a může tak se synem Adamem oslavovat dvojitý rodinný triumf.

Sezona 2021 je minulostí. Byla krátká, ale intenzivní. Trvala pouhých čtyřicet čtyři dnů, během nichž se stihlo odjet čtrnáct závodů. Velký obdiv tak patří všem závodníkům, kteří posledních sedm víkendů strávili na minikárových tratích. A to mnohdy za ne příliš přívětivého počasí. Věřme, že příští sezona se termínově vrátí do svých tradičnějšího formátu a že budeme moci odjet víc závodů, jako tomu bylo v minulých letech.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek