Závod

19. 06. 2022

Libeř

Pohár ČR

pořadatel:
Minikáry Libeř

Sezona je ve své polovině

21. 6. 2022

Minikárová sezona dospěla do své poloviny. Dvěma závody ve středočeské Libři byla zakončena první část, která čítala šest po sobě jdoucích závodních víkendů. Ve své přesné polovině je i Pohár České republiky, který měl o víkendu na programu sedmé a osmé kolo z celkových šestnácti. V některých kategoriích víkendové výsledky napověděly, kdo by na podzim mohl nad hlavu zvednout pohár po vítěze seriálu, v jiných naopak situaci zajímavě zamíchaly.

Jako například v kategorii M1, ve které si po delší době zopakoval vítězství Stanislav Červený. A to vítězství hned dvojnásobné, čímž se bodově trochu přiblížil vedoucímu Adamu Mičíkovi, který si v sobotu odskočil na Slovensko pro vítězství v Evropském poháru a v neděli v Libři bral druhé místo. S větším odstupem zůstává na průběžném třetím místě Petr Melša.

To v kategorii M2 je situace na první příčce mnohem jasnější. Tomáš Čapek, který v sobotu rovněž nestartoval a umožnil tak získat první pohárové vítězství Janu Melšovi, vyhrál v neděli a drží si velmi dobrý náskok na svého pronásledovatele. Na třetí místo průběžně poskočil třetí jezdec obou závodů Tomáš Bohačík.

Nesmírně vyrovnaný je boj o čelo kategorie M3. Ve skvělé formě jezdící velešínský René Juda natáhl dvěma víkendovými vítězstvími svou sérii na čtyři vyhrané pohárové závody v řadě a přiblížil se na rozdíl pouhých tří bodů na v Libři dvakrát druhého Jindřicha Kalouska. Výsledkově se příliš nedařilo průběžně třetí Tereze Čapkové, nicméně pozice se jí udržet podařila. Na třetích místech jednotlivých závodů se vystřídali Anežka Slavíková a Adam Zvířecí.

Skvělou vítěznou sérii má za sebou i rožnovský Jan Španěl, který si v M4 rovněž připsal třetí a čtvrté seriálové vítězství v řadě a výrazně si tak polepšil na průběžné třetí příčce. Ve vedení kategorie přesto nadále zůstává o víkendu druhý a sedmý Adam Středa a v závěsu za ním Jan Juda, který oba dva dny stanul na stupních vítězů.

Nejvíce se pořadí na předních příčkách zamotalo v kategorii M5. Do čela se po pátém a prvním místě v domácích závodech vrátil Petr Zvířecí, druhý aktuálně je sobotní vítěz Petr Melša, který ke svému prvenství přidal ještě čtvrté místo v neděli. V těsném bodovém závěsu je na třetí příčce o víkendu čtvrtý a druhý Stanislav Syrový. Nutno doplnit, že v sobotu se na třetí pódiový stupínek dostal Petr Šrámek, v nedělním závodě pak Martin Středa.

Minikáristé si nyní dají od závodění přestávku. Sezona bude pokračovat ve druhé polovině srpna v jižních Čechách "supervíkendem", který bude čítat tři závody. Z toho jeden netradiční paralelní.

 

Foto na pozadí: Michal Šimůnek