Závod

11. 09. 2021

Dolní Cetno

Pohár ČR

pořadatel:
ÚAMK AMK ŠKODA MB

Červený a Bodinek získali s předstihem český pohár

V okolí Mladé Boleslavi pokračoval dvěma závody Pohár České republiky ve slalomu minikár. V sobotu zavítali závodníci na tradiční trať v Dolním Cetně. V neděli se pak přesunuli do Plužné nedaleko Bělé pod Bezdězem. Zejména sobotní proměnlivé počasí zajistilo zajímavý a dramatický průběh závodu. V jednu chvíli se povrch trati díky dešti proměnil takřka v kluziště a bylo nemálo těch, kteří se s těmito podmínkami nedokázali vypořádat.

To přineslo i mnohdy nečekané výsledky. V kategorii M1 po delší době pohárový závod vyhrál Petr Melša z Mladé Boleslavi. Naopak v nejstarší kategorii M5 zazářil jeho strýc Jan Melša závodící za Vamberk. V podání východočeského jezdce se jednalo o vůbec první odjetý závod letošní sezony. O to více jeho vítězství ohromilo.

V dalších kategoriích triumfovali favorité. V M2 Matyáš Zvířecí z Libře, který svůj úspěch zopakoval i v neděli. Dvojího úspěchu dosáhl i v M3 závodící rožnovský Jan Španěl, který je tak stále ve hře o celkové vítězství navzdory tomu, že dva závodní víkendy vynechal. Pouze v sobotu zvítězil v M4 suverén nejen letošní sezony Tomáš Bodinek z Hluboček. Ten, přestože v neděli zaznamenal svou první letošní porážku, může po tomto víkendu díky zaváhání nejbližšího pronásledovatele Františka Blažíčka s předstihem slavit zisk domácího poháru. Asi nemusíme připomínat, že tento úspěch se moravskému jezdci povedl už počtvrté v řadě. Celkově se v jeho případě jedná již o osmý pohárový triumf, což ho řadí mezi historicky nejúspěšnější jezdce této soutěže.

Závodem v Plužné pokračoval víkend v příjemné atmosféře okořeněné skvělým servisem ze strany pořadatelů, zejména co se týče péče o chuťové buňky účastníků závodu. Možná i díky tomu se na nejvyšší příčku vrátil v kategorii M1 za Mladou Boleslav jezdící liberecký Stanislav Červený. Páté pohárové vítězství v sezoně mu zajistilo celkový triumf a mladičký závodník se tak bude moci dál soustředit na zbylé závody Mistrovství České republiky, kde se od něj po letošních dosavadních výkonech nečeká nic jiného nežli zisk titulu. V kategorii M4 se stal prvním závodníkem, který letos dokázal porazit Tomáše Bodinka Martin Nevlud z Rožnova pod Radhoštěm a v M5 navázal na úspěch z Olšan mimoňský Zbyněk Švajda.

O dvou držitelích poháru je tedy rozhodnuto. Další můžeme znát již příští neděli po závodě na Andrlově chlumu v Ústí nad Orlicí. Den před tím však již možná budeme znát první letošní mistry republiky. Nejblíže k titulu mají již zmiňovaní Stanislav Červený, Matyáš Zvířecí, Jan Španěl a Tomáš Bodinek. Jen v nejstarší kategorii M5 jsou karty daleko více zamíchány. Závody na tradiční východočeské trati však mohou přinést nejedno překvapení.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek