Závod

19. 09. 2021

Andrlův chlum

Pohár ČR

pořadatel:
AK Ústí nad Orlicí

V Ústí nad Orlicí se rozhodlo o nových mistrech

Mistrovství České republiky má za sebou třetí dějství a již v něm se rozhodlo o všech letošních celkových vítězích. Na Andrlově Chlumu u Ústí nad Orlicí se v sobotu mohla radovat pětice závodníků ze zisku mistrovského titulu. Ve všech věkových kategoriích shodně platilo, že komu se podařilo zvítězit v tomto závodě, ten zároveň získal celkové vítězství. V nejmladší kategorii M1 se mistrem republiky stal Stanislav Červený z mladoboleslavského klubu, který tak navázal na týden starý zisk českého poháru. V M2 se z titulu raduje Matyáš Zvířecí reprezentující klub z Libře, suverénní cestu šampionátem stvrdil vítězstvím v M3 Jan Španěl z Rožnova pod Radhoštěm a snad ještě více dominantním jezdcem byl letos Tomáš Bodinek z Hluboček, který v M4 obhájil titul z loňského roku. Kategorii M5 vyhrál Lukáš Hynek z Albrechtic a mistrovský titul získal opět po roční přestávce.

Na trati známé především závodem do vrchu svůj předposlední díl napsal i Pohár České republiky. Z minulého týdne jsme znali dva již jisté vítěze a v nedělním klání o svém celkovém triumfu chtěli rozhodnout i jezdci ve zbylých třech kategoriích. Na domácí závod z úvodu sezony si vzpomněla olšanská Ema Zonková a z východních Čech si domů na Moravu veze vítězství v kategorii M1. O držiteli poháru v M2 se bude definitivně rozhodovat za týden. A to díky vítězství mladoboleslavského Tomáše Čapka, který tak ještě zamíchal kartami a může přeskočit průběžně vedoucího Zvířecího. Jiný mladoboleslavský závodník však může slavit již nyní. V M3 závodící Adam Středa svým vítězstvím stvrdil zisk letošního poháru. Kategorie M4 nepřinesla žádné překvapení a další triumf si připsal od minulého týdne jistý vítěz Tomáš Bodinek.

Nejdramatičtější situace zůstává v nejstarší kategorii M5. Skvělou formu z posledních týdnů potvrdil Jan Šimůnek z Mladé Boleslavi. Nováček kategorie po druhém místě z Plužné získal své vůbec první vítězství mezi dospělými, a i on zůstal mezi šesticí jezdců, kteří mají ještě alespoň minimální šanci na celkové vítězství v seriálu. Rozhodovat se bude příští neděli v Libři u Prahy, kde se pojede desáté kolo, které udělá tečku za letošní krátkou, ale velice intenzivní sezonou. Nedělnímu závodu bude v sobotu předcházet závěrečný díl republikového šampionátu, ve kterém se sice již nebude bojovat o tituly, ale o další příčky ano.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek