Závod

17. 09. 2022

Andrlův chlum

Mistrovství ČR

pořadatel:
AK Ústí nad Orlicí

Mistry se stali Hynek, Španěl a Adamové Zvířecí a Mičík

17. 9. 2022

V Ústí nad Orlicí se dnes konalo závěrečné kolo Mistrovství České republiky, které definitivně rozhodlo o tom, kdo získá letošní mistrovský titul. Ve hře byly nejvyšší příčky ve čtyřech z pěti kategorií. Nyní je jisté, že dva tituly putují do středních Čech a dva na severní Moravu.

Už před dnešním závodem bylo jisté, že nikdo nemůže předstihnout Tomáše Čapka v kategorii M2. Svou dominanci potvrdil i na Andrlově chlumu, když zvítězil před Eliškou Švajdovou a Janem Melšou, kteří ho tak doplní na celkových stupních vítězů, jen v opačném pořadí. Na ústeckou trať bude jistě rád vzpomínat i Adam Mičík, který potvrdil svou vzestupnou formu a dnešní klání vyhrál. Vzhledem k tomu, že obhájce trofeje Stanislava Červeného odsunul dnes na třetí místo Petr Melša, může Mičík slavit svůj první mistrovský titul. Na pódiových místech celkově s ním budou stát právě Červený s Melšou.

Dva mladoboleslavské mistry doplní další Středočech, v kategorii M3 triumfující Adam Zvířecí závodící za Libeř. Druhou příčku udržel i dnes druhý René Juda a třetí v Ústí skončil Jindřich Kalousek, před kterým však celkové třetí místo udržel díky lepšímu nezapočítávanému závodu mistrův bratr, výsledkově lepšící se Matyáš Zvířecí.

Velmi dramatická situace byla v kategorii M4.  Jan Španěl, kterému se nepovedl úvodní závod šampionátu, zabral ve zbývajících závodech a díky dnešnímu triumfu slaví titul. Tento úspěch je umocněn tím, že valašskomeziříčský závodník je nováčkem v kategorii a loni vyhrál titul v kategorii M3. Takové vítězství je vpravdě málokdy vídané. Dnes výborně zabojoval také další moravský jezdec, František Blažíček, který svým druhým místem poskočil na pozici vicemistra. A to díky čtvrtému, škrtanému závodu, který má lepší než dnes až devátý Jan Juda. Na třetí stupínek se dnes postavil Tomáš Dvořáček.

Jedenáctý titul do své sbírky přidal díky dnešnímu vítězství v M5 Lukáš Hynek. Jeden z nejúspěšnějších jezdců minikárové historie rovněž dokázal obhájit svůj loňský triumf. Na stupních vítězů ho dnes doplnili Petr Šrámek a fantastický Tomáš Bodinek, který je rovněž nováčkem v kategorii. Vyrovnat se z přechodem z M4 do M5 je obecně pro minikáristy jedna z nejtěžších výzev. Závodníkovi jezdícímu za Hlubočky se to povedlo a může slavit i třetí místo v konečném pořadí. Druhou příčku uhájil dnes sedmý Petr Zvířecí.

V soutěži oblastních družstev potvrdili svou letošní suverenitu středočeští minikáristé. Druhé místo bere severní Morava a třetí jižní Čechy. Mistrovská sezona je za námi a my se ještě můžeme těšit na poslední tři závody českého poháru.

Foto na pozadí: Michal Šimůnek